PCZK - Mińsk Maz.

w Mińsku Mazowieckim
  • MZK_14_20180720161558

• MZW_STAN_20180720122401

• Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe: Dnia 19.07.2018 r. w Sulejówku, ul. Żeromskiego doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy. W wyniku zdarzenia ranna została rowerzystka, którą ZRM zabrał do szpitala. Na terenie powiatu odnotowano siedem kolizji drogowych. Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi: Dnia 19.07.2018 r. w związku z przejściem burzy na terenie powiatu mińskiego odnotowanoRead the Rest...

• Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe: Na terenie powiatu odnotowano jedną kolizję drogową.   Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi: Dnia 18.07.2018 r. zastępy OSP usunęły powalone drzewa z jezdni w miejscowości Sulejówek, ul. Idzikowskiego i Paderewskiego. Dnia 18.07.2018 r. zastępy OSP usunęły powalone drzewa z jezdni w miejscowości Strachomin, gm. Latowicz.

• Komunikat meteorologiczny z godz. 15.46 dnia 18.07.2018

• aa.jpg aba.jpg abb.jpg ac.jpg ae.jpg af.jpg b.jpg w.jpg

1. Nie wyobrażaj sobie, że samo przywdzianie munduru strażackiego czyni cię już strażakiem, albowiem jeśli paradujesz w mundurze, a zaniedbujesz swoich obowiązków, jesteś jako wilk w owczej skórze.

2. Bądź zawsze trzeźwy. Trzeźwość jest podstawą wszystkich cnót, jakie prawego strażaka zdobić powinny.

3. Bądź czujny - czujny jak kogut w nocy, jak orzeł w dzień. Zawsze gotów bądź na ratunek. Śpij jak zając, a bądź mężny jak lew.

4. Bądź odważny, ale i rozważny. Nie narażaj życia i zdrowia tam, gdzie osiągnąć się nic nie da, lub gdzie oczywiste niebezpieczeństwo życiu zagraża. Nie czyń brawury, dla popisu, lecz wszystko czyń co każe obowiązek, co każą przełożeni, co wymaga dobrego dzieła, któremu służysz.

5. Będziesz posłuszny przełożonym swoim. Strażak to żołnierz armii dobrego dzieła i jak żołnierz winien w rzeczach służby wyrzec się własnej woli.

6. Przestrzegaj porządku. Przysłowie głos: "Porządek jest duszą świata". Bez porządku ani państwo, ani dom ostać się nie może.

7. Bądź dumny z tego, że należysz do towarzystwa pożarniczego, że należysz do niezliczonej rzeszy bojowników walczących pod sztandarem najczystszej miłości bliźniego.

8. Będziesz towarzyszem dobrym. Przepiękne hasło strażackie: "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" uczy, jakiego rodzaju ma być koleżeństwo w drużynach strażackich.

9. Będziesz spełniał obowiązki swoje z ochotą. Jesteś ochotnikiem, więc nie czyń jak najemnik, który rad wykręca się od roboty.

10. Będziesz się starał o zabezpieczenie losu swojej rodziny na wypadek twojej śmierci lub kalectwa.

Na podstawie "Strażaka" z 1901 r.

Mapa burzowa Polski

Banery OSP