1
29
30
31

Rok 2018 mamy za sobą więc jest okazja do posumowania poprzedniego roku. Ubiegły rok to 1780 zdarzeń na terenie pow. Mińskiego co daje 10 pozycje na 38 Komend Miejskich/Powiatowych. Według statystyk Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim procentowo 29% to pożary, 62% to miejscowe zagrożenia a 9% to fałszywe zgłoszenia (również wysyłane przez urządzenia czy pojazdy).

Na terenie gminy Dębe Wielkie w roku 2018 zanotowano 127 zdarzeń w tym: 43 pożary, 76 miejscowych zagrożeń, oraz 8 alarmów fałszywych. W porównaniu do roku 2017 przybyło miejscowych zagrożeń. Jeżeli chodzi o ilość zdarzeń gm. Dębe Wielkie znajduje się na 5 pozycji na 12 gmin i 1 miasto Mińsk (podział w statystyce). W statystyce pojawił się również średni czas przybycia strażaków do miejsca zdarzenia. Czas jest liczony od przyjęcia zgłoszenia

W ubiegłym roku nie mogło zabraknąć ćwiczeń, poniżej te w których OSP Jędrzejnik brała udział:

• 1. 13.02.2018 r. – zapoznanie z obiektem zakładów Chemicznych na terenie Dębego Wielkiego oraz zapoznanie z obiektem Urzędu Gminy w Dębem Wiekiem w zapoznaniu brały udział jednostki (2 x OSP Dębe Wielkie, OSP Górki, OSP Cyganka, OSP Jędrzejnik, OSP Ruda).

Poniżej znajduje się statystyka zdarzeń w 2018 roku z podanym podziałem według gmin.

Należy podkreślić że druhowie z terenu gm. Dębe Wielkie za działania na rzecz straży oraz podczas działań ratowniczo-gaśniczych nie pobrali należnego ekwiwalentu.

Poniżej prezentujemy statystykę wyjazdów jednostek OSP z terenu gm. Dębe Wielkie. Należy wziąć pod uwagę że jednostka OSP Dębe Wielkie działa w KSRG (Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym) stąd tych zdarzeń jest o wiele więcej.

Z naszej jednostki w działaniach ratowniczo-gaśniczych brali udział:

• dh. Pyza Wojciech - 7
  • dh. Krześniak Marcin - 5
  • dh. Krześniak Maciej - 5
  • dh. Wojciechowski Michał - 5
  • dh. Krześniak Łukasz - 4
  • dh. Chlebowicz Sebastian - 3
  • dh. Krześniak Konrad - 3
  • dh. Dróżdż Paweł - 1
  • dh. Tkacz Tomasz - 1

Materiał został opracowany dzięki Komendzie Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim która udostępniła szczegółową część statystyk, co pozwoliło na publikacje powyższych danych.

Niestety nie jesteś zalogowany. Zaloguj się by wstawić komentarz do artykułu !!!

Mapa burzowa Polski

Banery OSP