Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Rok 2018 mamy za sobą więc jest okazja do posumowania poprzedniego roku. Ubiegły rok to 1780 zdarzeń na terenie pow. Mińskiego co daje 10 pozycje na 38 Komend Miejskich/Powiatowych. Według statystyk Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim procentowo 29% to pożary, 62% to miejscowe zagrożenia a 9% to fałszywe zgłoszenia (również wysyłane przez urządzenia czy pojazdy). 

Na terenie gminy Dębe Wielkie w roku 2018 zanotowano 127 zdarzeń w tym: 43 pożary, 76 miejscowych zagrożeń, oraz 8 alarmów fałszywych. W porównaniu do roku 2017 przybyło miejscowych zagrożeń. Jeżeli chodzi o ilość zdarzeń gm. Dębe Wielkie znajduje się na 5 pozycji na 12 gmin i 1 miasto Mińsk (podział w statystyce). W statystyce pojawił się również średni czas przybycia strażaków do miejsca zdarzenia. Czas jest liczony od przyjęcia zgłoszenia

W ubiegłym roku nie mogło zabraknąć ćwiczeń, poniżej te w których OSP Jędrzejnik brała udział:

  • 1. 13.02.2018 r. – zapoznanie z obiektem zakładów Chemicznych na terenie Dębego Wielkiego oraz zapoznanie z obiektem Urzędu Gminy w Dębem Wiekiem w zapoznaniu brały udział jednostki (2 x OSP Dębe Wielkie, OSP Górki, OSP Cyganka, OSP Jędrzejnik, OSP Ruda).

Poniżej znajduje się statystyka zdarzeń w 2018 roku z podanym podziałem według gmin. 

Należy podkreślić że druhowie z terenu gm. Dębe Wielkie za działania na rzecz straży oraz podczas działań ratowniczo-gaśniczych nie pobrali należnego ekwiwalentu.

Poniżej prezentujemy statystykę wyjazdów jednostek OSP z terenu gm. Dębe Wielkie. Należy wziąć pod uwagę że jednostka OSP Dębe Wielkie działa w KSRG (Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym) stąd tych zdarzeń jest o wiele więcej.

Z naszej jednostki w działaniach ratowniczo-gaśniczych brali udział:

  • dh. Pyza Wojciech - 7
  • dh. Krześniak Marcin - 5
  • dh. Krześniak Maciej - 5
  • dh. Wojciechowski Michał - 5
  • dh. Krześniak Łukasz - 4
  • dh. Chlebowicz Sebastian - 3
  • dh. Krześniak Konrad - 3
  • dh. Dróżdż Paweł - 1
  • dh. Tkacz Tomasz - 1

Materiał został opracowany dzięki Komendzie Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim która udostępniła szczegółową część statystyk, co pozwoliło na publikacje powyższych danych.

Niestety nie jesteś zalogowany. Zaloguj się by wstawić komentarz do artykułu !!!

Mapa burzowa Polski

Banery OSP

Polecamy

Wizytówka

OSP w Jędrzejniku

Jędrzejnik 28A

05-300 Mińsk Mazowiecki

gm. Dębe Wielkie